Повернутися до звичайного режиму

Історія Будинку дитячої творчості

Турійський Будинок дитячої творчості – центр позашкільної освіти району. Це заклад, де невгамовна дітвора, майбутнє нашої держави, знаходить заняття для душі у вільний від уроків час.
Історія закладу бере початок з жовтня 1959 року. Перший Будинок піонерів та школярів розпочав свою роботу по вулиці Радянській смт. Турійськ. Оскільки саме приміщення було невелике, то більшість гуртків проводились на базі шкіл селища та району. У 1977 році роботу позашкільного закладу переміщено у більшу за площею школу-інтернат по вулиці Щорса, 5. У вересні 1992 року статус Будинку піонерів та школярів змінено на Будинок школяра, у 2001 році – на Будинок дитячої творчості.
Турійський Будинок дитячої творчості розміщений в пристосованому приміщенні. Загальна площа становить 620 квадратних метрів. Будівля розташована у центрі. Поряд із ним знаходиться Турійська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Історію закладу розпочала перший директор – Радивонік К.Є (1959-1961 рр),

Остапук С.Я. (1961-1965 рр.)

Лойко М.Ф. (1965-1969 рр.)

директор

Близнюк М.І. (1969-1973 рр.)

директор Близнюк М.І.

Поліщук Г.М. (1981-1983 рр.)

директор Поліщук Г.М.

Матвіюк Н.М. (1983-1986 рр.)

директор Матвіюк Н.М.

директор Скулинець В.П.Скулинець В.П. (1986-2002 рр.)

директор Цісарук Г. С.Цісарук Г.С. (2002-2009 рр.)

директор Міндер Л.В.Міндер Л.В. (2009-2010 рр.)

Литвинюк З.І., директор Турійського Будинку дитячої творчостЛитвинюк З.І., 2010 р.

вокальний ансамбльПерший інструментальний ансамбль 1986 р.

танцювальний гуртокПерший танцювальний колектив 1987 р.

команда юних пожежниківВихованці гуртка "Юні пожежники"

ляльковий гуртокВихованці гуртка "Драматичний"

З 2000 року в Будинку дитячої творчості працює школа раннього естетичного виховання ”Пізнайко”. Головним її завданням є формування у дітей духовних цінностей, до яких входять моральні, громадянські, світоглядні, економічні та естетичні, інтелектуальні та валеологічні цінності. Розвиваючись як особистості, діти формуються і розкриваються в стосунках з оточуючими їх людьми, зокрема в тісній співпраці з вчителями та однолітками. Завдяки перебуванню у школі, вони поглиблюють знання з розвитку мови та математики, розширюють свій інтелектуальний та естетичний розвиток завдяки заняттям музики, ритміки та образотворчого мистецтва. Відвідуючи виховні заходи, вихованці дізнаються багато цікавого про народні звичаї, обряди, про красу рідного краю, про те, якими потрібно бути людьми, щоб всі любили і поважали. Досвід роботи в школі “Пізнайко” показує, що заняття, які тут проводяться, сприяють високоефективній підготовці дітей раннього віку до школи.
У 2001 році утворена Районна дитяча організація Турійщини.
Метою РаДОТу є виховання духовно та фізично розвиненої особистості в дусі відданості України, згуртування дітей на виконання добрих і корисних справ, зміцнення та розвиток дружби між дітьми району, області, країни.
Статут РаДОТу був затверджений 19 грудня 2001 року на районному зльоті дитячих організацій.
Районна дитяча організація є громадським, створеним на добровільних засадах об’єднанням дітей та підлітків, заснована згідно рішення зльоту дитячих організацій району.
У своїй діяльності РаДОТ керується Конституцією України, чинним законодавством та Статутом.
Районна дитяча організація взаємодіє з державними органами, громадськими об’єднаннями, трудовими колективами, які додержуються демократичних та гуманістичних принципів, тісно співпрацює з батьками дітей та підлітків.
Учасниками РаДОТу можуть бути діти, підлітки, незалежно від національності, соціального походження, відношення до релігії.
Районна дитяча організація Турійщини координує роботу кошів шкіл району.
Основні напрямки роботи:
-Патріотично-громадянський, “Калина”(червоний колір)
-Екологічний, “Краю мій лелечий” (зелений колір)
-Спортивний, “Котигорошко” (фіолетовий колір)
-Художньо-естетичний, “Струни серця” (голубий колір)
-Народознавчий, “Берегиня” (жовтий колір)
-Милосердя, “Помагай” (синій колір)
-Навчальна творчість, “Повір у себе” (оранжевий колір)
Учні молодшого шкільного віку працюють по програмі “Добрик крокує планетою”. Мета якої полягає у залученні дітей, підлітків, учнівської молоді до виконання добрих і корисних справ, допомозі рідним, близьким, всім, хто потребує уваги та допомоги.
Програма “Добрик крокує планетою” побудована на принципах виховання молодого громадянина України та загальнолюдських цінностях добра, любові, поваги до старших, однолітків і передбачає організацію роботи з дітьми молодшого шкільного віку за такими напрямками:
-“Моя країна- Україна, а рідний край- маленька Батьківщина”.
-“Дерево мого роду”.
-“Всі діти на планеті –друзі”.
-“Ростемо розумними, кмітливими, дотепними”.
-“Збережемо рідну Землю”.
-“Мої таланти-тобі, рідна Земле”.
Також з учнями молодшого шкільного віку проводиться гра-подорож “Люби і знай свій рідний край, маленький Волинянин”. Мета гри-подорожі – поповнити знання дітей про багатство рідного краю, викликати інтерес до нагромадження знань у галузі літератури, мистецтва. Ця гра поділяється на 5 етапів.
Учні старшого шкільного віку працюють по грі –подорожі “Краю мій рідний, моя Україно”. Мета гри-подорожі – виховання патріотичних почуттів, любові і поваги до рідної землі. Вивчення історії, звичаїв, обрядів нашого народу, поповнення знань про історію своєї родини, свого села, свого краю.
Гра-подорож поділяється на три станції: “Моє рідне село “, “Найвизначніші міста і села рідного краю”,”Працею звеличені “.
Команда Турійського району взяла участь у перших та других обласних фінальних змаганнях гри-випробування “Котигорошко”. У першій грі-випробування учні нашої команди зайняли перше місце у пропагандистському конкурсі “Котигорошки –дітям”.
Також прийняли участь у Першому та Другому Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості “Звичайне диво” у номінації декоративно-ужиткового мистецтва Жданевич Мар’яна (вихованка гуртка “Юні художники”), Горніч Олександр (член гуртка “Різьба по дереву”), Луцюк Мар’яна (учениця гуртка “Вишиванка”), Крашецька Мар’яна та Хом’як Тетяна (вихованки гуртка “Юні художники”).
У конкурсі “Спасибі –“Ні” взяла участь вихованка гуртка “Юні художники” Кудриль Софія.
У 2003-2004 навчальному році була проведена перша дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) Українського козацтва.
Сучасне українське козацтво відновилося в Україні у 1990 році і має своєю метою історичну місію-шляхом боротьби за незалежність і соборність України, відновленням у етнічній пам’яті українців глибоких національно-патріотичних переконань, традицій і безмежної любові до своєї Батьківщини.
Виховувати у людині патріота своєї Батьківщини, любов до рідного краю, любов до своєї України варто починати з раннього дитинства.
По національно-патріотичному вихованню проводяться заходи: ”Козацький турнір”, “Моя країна-Україна”, які знайомлять гуртківців з історією рідного краю, символами Батьківщини.
Щорічно кількість педпрацівників зростає, поступово збільшується і кількісний склад гуртківців, про що свідчать статистичні дані.

ТАБЛИЦЯ

КІЛЬКІСНОГО СКЛАДУ ГРУП ТА ГУРТКІВЦІВ ЗА 2009-2013 НАВЧАЛЬНІ РОКИ

2009-2010 н.р.

2010-2011н.р.

2011-2012н.р.

2012-2013н.р.

Всього груп

44

47

48

47

Всього дітей

640

669

648

651

Науково-технічний напрямок (всього груп)

22

26

29

31

Науково-технічний напрямок (всього дітей)

291

335

402

418

Художньо-естетичний напрямок (всього груп)

15

14

11

8

Художньо-естетичний напрямок (всього дітей)

240

236

133

127

Туристсько-краєзнавчий напрямок (всього груп)

7

5

5

5

Туристсько-краєзнавчий напрямок (всього дітей)

81

59

72

65

Еколого-натуралістичний напрямок (всього груп)

2

2

3

3

Еколого-натуралістичний напрямок (всього дітей)

28

26

41

41

Вся діяльність Будинку дитячої творчості спрямована на залучення ширшого кола шкільної молоді до участі в гуртках за інтересами, обдаруваннями з метою змістовного проведення дозвілля, попередження дитячої бездоглядності та правопорушень.
Відповідно до заходів, спрямованих на виконання Районної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на 2014 рік в Будинку дитячої творчості збережено мережу гурткової роботи.
Крім Будинку дитячої творчості дані гуртки працюють на базі шкіл:
НВК «школа-гімназія», ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Луків, с. Купичів, с. Туропин, с. Перевали, с. Соловичі, с. Бобли, Турійської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ЗОШ І-ІІ ступенів с. Мокрець, с. Свинарин.
При Будинку дитячої творчості 13 років працює школа раннього естетичного виховання «Пізнайко», яка користується авторитетом і успішною підготовкою вихованців до школи та дві студії декоративно-ужиткового мистецтва. Студії різьблення по дереву «Візерунок» (керівник Сичик В.Є.) присвоєно почесне звання «Зразковий художній колектив», а студія «Бедрик» (керівник Панасюк О.В.) готує матеріали для присвоєння цього почесного звання.
Для цілеспрямованої роботи Будинку дитячої творчості розроблено річний план, заходи з проведення в Україні Року дитячої творчості, програми виховної роботи, в яких передбачено виконання всіх завдань, що стоять перед педагогами позашкільного навчального закладу.
Будинок дитячої творчості був і залишається осередком всієї організаційно-масової роботи з дітьми, забезпечує їх змістовне дозвілля: організовує творчі конкурси, звіти, фестивалі, виставки, де діти можуть проявити свої здібності та таланти. Проведено такі заходи:
– конкурс української сучасної пісні «Срібні дзвіночки»;
– конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Творча майстерня»;
– свято до Дня інваліда;
– конкурс «Міс-творчість 2012»;
– свято «Коли приходить Миколай»;
–­ ярмарка-продаж виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Дари св. Миколая»;
На вирішення завдань з формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, забезпечення духовного, інтелектуального, фізичного та соціального розвитку дітей та учнівської молоді проведено «Тиждень здоров’я».
Цікаво та змістовно працівники Будинку дитячої творчості підготували та презентували новорічну театралізовану конкурсно-розважальну програму «Подарунок для Діда Мороза» для гуртківців, вихованців школи раннього естетичного виховання «Пізнайко», дітей працівників райдержадміністрації та центральної районної лікарні, вихованців дитсадка «Сонечко», молодших школярів НВК «школа-гімназія» та Турійської ЗОШ І-ІІІ ступенів;
Впродовж 7 років район виборює перші місця в обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва на обласному фестивалі дитячої творчості.
Районна дитяча організація Турійщини (РаДОТ) нараховує сьогодні 2511 членів, об’єднаних у 25 кошів, які діляться на гурти. Члени дитячої організації активно підтримують акції «Вчитель не повинен бути самотній», «Ветеран живе поруч», «Тепло твоїх долонь», беруть участь у Всеукраїнській молодіжній акції «Пам’ятати. Відродити. Зберегти», програмах «Добрик-Всесвіт» та «Твоє здоров’я – в твоїх руках».
З метою удосконалення майстерності та професійного росту, стимулювання педагогічної творчості педагоги беруть участь у конкурсі майстерності педагогічних працівників «Джерело творчості», щорічно проходять перепідготовку та підвищують свою кваліфікацію при ВІППО (затрати на відрядження становлять 1,8 тис.грн.). Для різностороннього розвитку вихованців організовано екскурсії у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Купичів та Локачинський Будинок школяра.
Кiлькiсть переглядiв: 1223

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

Дата останньої зміни 15 Вересня 2023

Цей сайт безкоштовний!